2 sene önce admin tarafından yazıldı, 870 kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

İlk Defa Uçağa Bineceklere Tavsiyeler

Öncelikle merhabalar. Geçtiğimiz cuma günü uçakla İzmir’e gittim. Pazar günü de döndüm. Gelirken yine uçağa bindim.

Hayatımdaki ilk uçuş deneyimimdi ve gerçekten çok güzeldi. İlk binişte korkuyla karışık bir heyecan vardı içimde ama ikinci binişimde sadece tekrar uçmak istediğimi farkettim.

Uçağa binmeden önce hiç korkmuyordum ta ki koltuğa oturup da kemerimi bağlayana kadar. Daha önce uçak kazalarıyla ilgili bir belgesel izlemiştim ve açıkçası o belgeselin her anı gözlerimin önünden geçti.

Şimdi uçağa binmeyi düşünenlere, uçağa binmekten korkanlara tavsiyeler vermek istiyorum.

Öncelikle sakin olun. Çünkü gerçekten korkacak hiç bir şey yok. Dünyadaki en rahat ulaşım türüymüş.

Uçak kalkışa geçtikten sonra yükselmeye başlar. Yerden metrelerce yükseğe aniden çıktığı için basınç aniden değişir ve bu da kulaklarınızı etkiler. Kısa süreli sağırlık geçirirsiniz. Yutkununca geçer. Bundan etkilenmemek ve stres atmak için sakız çiğneyebilirsiniz.

Uçak kalkış için piste girer ve hızlanmaya başlar. Birden hızlandığı için tedirgin olabilirsiniz. Ama o anda yaşadığınız duyguyu bir daha bulamazsınız çünkü ilk uçağa binişinizde olur sadece.

Ayrıca uçak piste doğru giderken kanatlar titremeye başlar. Ulan bunlar kopmasın sakın, eski uçağa bindirdiler bizi ya düşersek düşünceleri içersindeyken adam akıllı düşündüm ve kanatların sallanmazsa daha kolay kopabileceğini akıl ettim. :)

İlk uçuş deneyimim bunlar. Ayrıca Turkish Airlines ile uçtum ve memnun kaldım. Her ne kadar ikramlarında patlıcan bilmemnesi (tadı da kokusu da kötü ) olan, püre gibi bir yiyecek verseler de.

Benzer Yazılar
gezi-parki
Türkiye son günlerde Gezi Parkı olayları ile adeta çalkalanıyor. Gerek sosyal medyada gerekse de geleneksel medyada bu konu hakkında bir çok şey konuşuluyor, yazılıyor, çiziliyor. Sosyal medyanın kontrolsüzlüğü sebebiyle bir çok yalan haber sosyal ağlarda hızla yayılıyor....
Depression
İnsanlar çevresindeki kişiler yüzünden, yaşadıkları olaylar yüzünden ve pek çok şey yüzünden psikolojik rahatsızlıklar içersine girebilirler. Bu oldukça doğal bir şey. Çünkü insan düşünen ve duyguları olan bir varlıktır. Düşünmek soru sormayı doğurur. İnsanlar...
burclar
Burçlar... Her gün hakkında binlerce yazı yazılan, gazetelerde köşesi olan, hakkında yüzlerce internet sitesi olan burçlar... Kimileri burçların bilimsel olmadığını, uydurma ve saçma olduğunu düşünür kimileri de burçlara inanarak yaşar. Burçlar insanları 12 ayrı ...
Yorumlar


Bu sitede yayınlanan yazılar kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Tüm hakları saklıdır.
Tema : Sipsi v1