Reklam Ver!Çok uygun fiyata sitemize reklam vermek için tıklayın.

İlk Defa Uçağa Bineceklere Tavsiyeler

İlk Defa Uçağa Bineceklere Tavsiyeler

Öncelikle merhabalar. Geçtiğimiz cuma günü uçakla İzmir’e gittim. Pazar günü de döndüm. Gelirken yine uçağa bindim.

Hayatımdaki ilk uçuş deneyimimdi ve gerçekten çok güzeldi. İlk binişte korkuyla karışık bir heyecan vardı içimde ama ikinci binişimde sadece tekrar uçmak istediğimi farkettim.

Uçağa binmeden önce hiç korkmuyordum ta ki koltuğa oturup da kemerimi bağlayana kadar. Daha önce uçak kazalarıyla ilgili bir belgesel izlemiştim ve açıkçası o belgeselin her anı gözlerimin önünden geçti.

Şimdi uçağa binmeyi düşünenlere, uçağa binmekten korkanlara tavsiyeler vermek istiyorum.

Öncelikle sakin olun. Çünkü gerçekten korkacak hiç bir şey yok. Dünyadaki en rahat ulaşım türüymüş.

Uçak kalkışa geçtikten sonra yükselmeye başlar. Yerden metrelerce yükseğe aniden çıktığı için basınç aniden değişir ve bu da kulaklarınızı etkiler. Kısa süreli sağırlık geçirirsiniz. Yutkununca geçer. Bundan etkilenmemek ve stres atmak için sakız çiğneyebilirsiniz.

Uçak kalkış için piste girer ve hızlanmaya başlar. Birden hızlandığı için tedirgin olabilirsiniz. Ama o anda yaşadığınız duyguyu bir daha bulamazsınız çünkü ilk uçağa binişinizde olur sadece.

Ayrıca uçak piste doğru giderken kanatlar titremeye başlar. Ulan bunlar kopmasın sakın, eski uçağa bindirdiler bizi ya düşersek düşünceleri içersindeyken adam akıllı düşündüm ve kanatların sallanmazsa daha kolay kopabileceğini akıl ettim. 🙂

İlk uçuş deneyimim bunlar. Ayrıca Turkish Airlines ile uçtum ve memnun kaldım. Her ne kadar ikramlarında patlıcan bilmemnesi (tadı da kokusu da kötü ) olan, püre gibi bir yiyecek verseler de.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir