Reklam Ver!Çok uygun fiyata sitemize reklam vermek için tıklayın.

Uludağ’a Gidenlere Tavsiyeler – Ne Giyilir?

Uludağ’a Gidenlere Tavsiyeler – Ne Giyilir?

Geçen Pazartesi bir geziyle Uludağ’a gittim. Daha önce hiç kaymamıştım ve çok heyecanlıydım. Ancak 1 saat sonra en azından 20-25 metre kadar düşmeden gitmeyi başardım. Kayarken rüzgarın uğultusunu kulaklarınızda hissetmek paha biçilemez bir duygu gerçekten. Nerden baksan 30-40 defa düşmüşümdür. Zaten 2 buçuk saat sonra yoruldum ve bıraktım. Yoksa daha çok düşerdim. 🙂

Gelelim size tavsiyelerime:

Uludağ’a Giderken Ne Giyilir?

Şapka, atkı ve eldiven şart. Eldivenler mümkünse su geçirmez olsun.

Mümkünse kalın olan iki kazak giyin. Üst üste ve bir de kalın bir mont. Çünkü hava çok soğuk.

Altınıza eşofman ve içlik ( evet içlik. Çünkü orada öyle bir soğuk var ki eğer kalın giyinmezseniz hem üşür hem de sırılsıklam olursunuz. ).

2 kat çorap, ayakkabı olarak bot giymenize gerek yok çünkü kiralayacağınız kayakların özel bir ayakkabısı var. Onu giyeceksiniz. Ancak kızak ve snowboard kiralayacaksanız botlarınızı giyin çünkü onların ayakkabısı yok.

Eğer otobüslerde midesi bulanan biriyseniz Uludağ yolunda mutlaka istifra edersiniz. Çünkü çok dönemeç var. Beni araba vs. hiç tutmaz ama ben bile istifra edecek gibi oldum. Bu nedenle yanınıza ilaç ve poşet alın. 🙂


Uludağ da Yemek?

Normalde 1 TL olan çikolata 3 TL. Köfte ekmek 20 TL, su: 3 TL. Eğer hesaplı olsun diyorsanız suyunuzu da yemeğinizi de kendiniz götürün. Ekmek arası bir şeyler veya poğaça yeterlidir.

Uludağda kayak, kızak snowboard kiralamak

Kayak kiralamanın günlük ücreti 20 TL ancak toplu bir şekilde giderseniz pazarlık imkanınız doğuyor ve fiyatı yarı yarıya indirebiliyorsunuz. Biz 13 arkadaş ve 1 öğretmenle bir dükkandan aldığımız için 10 TL ye aldık. Ayrıca yanınızda mutlaka kimlik bulunsun. Kayak kiralarken kimliğini onlara bırakıyorsun kayağı geri getirdiğinde de geri alıyorsun.

Gelelim kaymaya. Göründüğü kadar kolay değil hatta hiç kolay değil. Gitmeden önce youtube ve uzmantv deki videoları izleyin. Aklınızda bir fikir oluşsun.

Benim size tavsiyem: Fazla yukarı çıkmayın. Çünkü kaymayı bilmediğiniz için inemezsiniz. Kar sapanı ile durmayı öğrenin ve her zaman ileriye bakın. Asla ayaklarınıza bakmayın. Dik durun.

Tavsiyelerim bu kadar. Eğer gitmeyi düşünüyorsanız hiç durmayın çünkü çok eğlenceli. Herkese iyi günler/akşamlar. 🙂

4 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir